Nicky Pellegrino - Recept na život

16.05.2011 16:58

Román Nicky Pellegrino popisuje příběhy dvou velmi odlišných žen, které se jednoho dne setkají a hluboce ovlivní své životy.

Alice, ve snaze zapomenout na hrůzný zážitek znásilnění, ukončí své studium na univerzitě a odjíždí ke své nejlepší přítelkyni, Leile, začít nový život. Po ní převezme práci kuchařky, přičemž netuší, že jídlo a vaření se nakonec stanou její životní vášní. Když ji Leila nabídne, aby strávila léto s ní a její matkou v Itálii, Alicin šéf souhlasí s tím, že shodou náhod odtamtud pochází i jeho rodina a že by se tam mohla naučit skutečnému umění vaření. Tam Alice postupně začne objevovat sama sebe, ale čeká ji ještě dlouhá cesta k nalezení životního štěstí.

Babetta žije osamělý život na italském pobřeží, kde se stará se svým manželem o malou zahrádku patřící k chátrající, opuštěné vile. Její manžel již vzdal boj s životem a Babetta přestává doufat v lepší zítřky. Vše se ale změní v den, kdy do vily přijede její majitelka se svou dcerou a její nejlepší přítelkyní, Alice. Přestože Babetta a Alice mluví různými jazyky, jejich společným jazykem se stane vášeň pro jídlo a pěstování nejrůznějších plodin. Spolu tyto ženy objevují svůj recept na život.

Nicky Pellegrino se narodila roku 1964 v Itálii a provdala se za občana Nového Zélandu, kde stále žije. Pracovala v časopisech pro ženy a nedávno anonymně napsala velmi úspěšnou autobiografii známé a oblíbené novozélandské hlasatelky Angely d´Audrey.

 

Knihu můžete zakoupit zde: www.cbdb.cz/kniha-52463-recept-na-zivot